Jdi na obsah Jdi na menu
 


Fakta o Oblasti 51

9. 5. 2009

Fakta o Oblasti 51

9. dubna 2007 v 15:57 | JP | Oblast 51

Fakta

Upozornění! Vojenský objekt. Je nezákonné vstupovat do objektu bez vypsaného povolení od vrchního velitele základny!
Oblast 51 se nachází v okolí vyschlého jezera Groom Lake v poušti Nevada. je tajnou vojenskou základnou, jejíž existenci až do nedávna americká vláda odmítala. Byla vystavěna v padesátých letech jako základna armády. Existenci tohoto přes 3.500.000 akrů velkého území připustila americká vláda pod tíhou důkazů až poté co se objevili svědci, kteří tvrdili, že viděli mimozemské plavidlo zkoumané pracovníky americké armády.
Podle podrobné mapy této oblasti obrovská soustava budov vůbec neexistuje. Žádné budovy, podzemní bunkry ani fantastických 9,5 kilometrů dlouhá startovací rampa. Letečtí konstruktéři a odborníci si zatím marně lámou hlavu nad tím k čemu by mohla sloužit skoro deset kilometrů dlohá startovací rampa, vedoucí přes jezero Groom.
V oblasti 51 v minulosti proběhlo mnoho tajných projektů. Byly zde testovány Lockhead U-2 nebo F117A stealth. Nyní zde pravděpodobně probíhá projekt Aurora. Je to krycí název projektu tajného vojenského letadla SR71-Blackbird. Je zajímavé, že všechny tyto projekty souvisely s vysokorychlostními letadly.

Ostraha

Letecký snímek A51-vojenská základna S4
Dálnice 375 vede skoro až do centra oblasti 51. Americká armáda vám však zamezí přístup po této silnici, velice rázně vás donutí odjet a ještě vás legitimuje. V okolí základny S-4 jsou rozmístěny miny, kamery a bariéry z ostnatého drátu. Letecký prostor nad Area 51 je nejstřeženější vzdušný prostor na světě.
Za vniknutí do oblasti 51 jsou vyměřovány pokuty přes 5.000 amerických dolarů. Někteří svědci dokonce tvrdí, že byli svazováni, pečlivě prohledáváni a někdy vyslýcháni nepřetržitě i 8 hodin. Někteří z těch kdo se "prohřešili" byli uvězněni i 10 měsíců za ohrožení Národní bezpečnosti.
Proč?
Ukrývá zde americká vláda havarovaná UFO? Někteří svědci tvrdí, že ano.

Svědci
Většině svědků bylo vyhrožováno fyzickou likvidací. Většinou telefonem. Nejznámější svědek, který vypovídá o základně S-4 vcelku věrohodně je Robert Lazar. Ten tvrdí, že pracoval na zákadně S-4 půl roku od prosince 1988 a že zde pracoval na několika strojích, které považoval za mimozemského původu. S tím přišel v roce 1989 a potvrdil tím doměnky mnoha UFOlogů. Prý viděl obrovský podzemní komplex, v kterém sám pracoval, a který se nachází pod povrchem pouště. Vchod do tohoto komplexu je prý velice dobře maskován. Je umístěn ve skále a otevírá se jako garážová vrata. Poté co se zavře, naprosto splyne se skálou. Robert Lazar je, podle jeho slov, přesvědčen, že pracoval s mimozemským materiálem a s mimozemskými plavidly a že se setkal s mimozemskou inteligencí. Po této výpovědi se Roberta Lazara údajně někdo pokoušel zastřelit, když jel autem domů a bylo mu tvrdě vyhrožováno fyzickou likvidací.
Následujících pět let byla americká nejvyšší místa bombardována otázkami na oblast 51 a postupně zaháněna do úzkých. Až v roce 1994 byla americká vláda zatlačena do krajní situace, kdy stále více světové veřejnosti věřilo v existenci nejen oblasti 51 a základny S-4, ale i v UFO ukrývaná v těchto prostorách. Proto letecké síly USA potvrdily existenci této základny aby předešly ještě většímu tlaku.

Skeptici a Věřící
Stále více lidí věří, že na základně S-4 a pod(!) ní jsou ukryta UFO a mimozemská těla posádky těchto plavidel. UFOlogové požadují aby americké letecké síly řekly co se v Area 51 skutečně zkoumá. Zda jsou to jenom supertajné stíhačky, nebo mimozemské technologie, které používá vláda pro vývoj vysokorychlostních letadel. Skeptici se ohánějí především tím, že nikdy nebylo nad oblastí 51 vyfotografováno, nebo natočeno UFO, kromě fotografie, na které je vidět neumně zamaskovaný poklop na popelnici.
Mnoho svědků však vypovědělo, že nad základnou S-4 byly spatřeny létající objekty, které nevypadaly ani jako vojenské helikoptéry, ani jako vojenská stíhačka.

Je v A51 UFO?
Někteří ufologové zacházejí do krajností a tvrdí, že americká vláda nejen, že UFO v základně S-4 ukrývá, ale že uzavřela něco jako pakt s mimozemskou civilizací a že jim poskytla Tuto oblast na Zemi výměnou za znalosti jejich civilizace.
Avšak základní otázky zůstávají. Ukrývá americké letectvo v oblasti 51 UFO? Využili inženýři při stavbě vysokorychlostních strojů mimozemských technologií?

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář