Radioaktivita uvnitř pyramid
12. 3. 2011
Radioaktivita uvnitř pyramid


Pyramidy byly vždycky centrem zájmu fanoušků všech záhad. Na otázku, jaký účel mají velké stavby, se našlo velké množství hypotetických odpovědí. Gigantické jehlany jsou tak nadšenci Egypta považovány za pradávné observatoře, chrámy k uctívání bohů nebo biblické Josefovy cívky. Traduje se dokonce legenda, že pyramidy nechala postavit dávná, vyspělá civilizace, která se blížila ke svému konci, a tak spěšně ukryla své vědění a poznatky do pyramid. Podle těchto informací se tedy v Egyptských stavbách mají nacházet spisy o nejrůznějších zbraních, moderních přístrojích a další.
Egyptologové se však k těmhle názorům nemají a prohlašují podobné zvěsti za ubohé povídačky fantazírujících lidí. Ovšem už dlouhou dobu existuje spoustu zpráv, které dokazují, źe na mýtech něco bude.
Už Japonci při jednom z výzkumů objevili, že ve Velké pyramide je množství neprozkoumaných prostorů. Egyptologové jim však vzkázali, že mají nejspíš pokažené přístroje. Ke stejnému verdiktu, jako Japonci však došla i skupina vedena doktorem Helmutem Bernrem (to bylo jen jeho krycí jméno). Ke všemu došlo roku 1998. Tenkrát nechali vyslat dalkově řízeného robota, který kromě nových prostorů objevil i spoustu mrtvol (zřejmě vykradači hrobů) a také spousty spisů, které byli popsány cizími znaky. Snažili se, aby robot mohl uchopit jeden z listů, ale v tu chvíli se něco pokazilo. V šachtě se teplota zvýšila na tisíc stupňů Celsia a robot se roztekl. Co způsobilo ten náhlý vzestup teploty? Doktor Berner se v jednom z článků zmínil, že uvnitř pyramid musí být energetický zdroj, který má svou sílu srovnatelnou s nukleárním reaktorem.
V lednu 1972 zkoumal jiný egyptolog dr. Ahmed Fakhry stáří mumií v pyramidách. Došel k zjištění, že mrtvoly jsou mnohdy i o pět set let starší než samotné sarkofágy. stejně tak byly vzorky obilnin starší než obilnice. To ale mohlo být způsobeno jen chybou přístrojů nebo působením radioaktivního ozáření.
Výzkum z roku 1965, který vedl profesor Lauren Yazalino, skončil fiaskem. Přístroje zkoumající vnitřek Chefrenovy pyramidy pracovaly perfektně, až do chvíle, kdy došlo
k jakési neznámé závadě. Údaje na stínítkách se měnily, hodnoty kolísaly. Vědci došli k závěru, že jejich práci ruší zdroj energie, podobný Slunci. S určitostí vycházel z pyramidy.
K další ze záhad dospěli znalci, když si vyložili další možný výklad názvu PYRAMIDA: Původně se domnívali, že jde o slovo přejaté z řeckého Pyramis - označující trojúhelníkové pečivo. Ale původ může být i ve slově Pyromyd - Střed z ohně. To by se shodovalo se zážitkem cestovatelů 10. století, kteří uvedli, že za noci z pyramid tryskal ze špice Cheopsovy pyramidy zelený paprsek.

ZDROJ: http://antiquus.blog.cz/0709/radioaktivita-uvnitr-pyramid
Komentáře
Přehled komentářů
Zatím nebyl vložen žádný komentář